Wirtualne Biało - Czerwone Iskry (WBCI)

Jest to wirtualny zespół akrobacyjny składający się z dziewięciu osób: siedmiu pilotów, kamerzysty i komentatora. Są sympatykami  i miłośnikami lotnictwa zarówno tego wirtualnego jak i realnego. Dzięki współpracy z obecnymi i byłymi członkami zespołu Biało - Czerwone Iskry oraz wielu godzinom spędzonych na wspólnych treningach z powodzeniem prezentują układ grupowej akrobacji powietrznej na wirtualnym niebie. Układ ten wzorowany jest na prawdziwym pokazie Biało - Czerwonych Iskier.
W związku z sytuacją jaka miała miejsce w 2020 roku prawie wszystkie imprezy lotnicze na świecie zostały odwołane i bardzo wielu sympatyków lotnictwa odczuwało brak tego typu imprez. Członkowie Wirtualnych Biało - Czerwonych Iskier chcąc choć trochę umilić czas miłośnikom podniebnych zmagań, zorganizowali kilka eventów.
Pierwszym z nich był trening on-line, podczas którego można było zobaczyć ich podniebne zmagania z opanowaniem trudnej sztuki podniebnej akrobacji. Cały trening do obejrzenia tutaj: https://youtu.be/V51Pk9SjgFo.
28 sierpnia obchodziliśmy Święto Lotnictwa Polskiego, dlatego z tej okazji WBCI zaprezentowali krótki film: https://youtu.be/22qqiwcqJa0.
Jedno z najważniejszych świąt państwowych, Narodowe Święto Niepodległości przypadające na 11 listopada zostało uczczone w szczególny sposób. Wspólnie z Polską społecznością DCS World Gildia.org, Wirtualne Biało - Czerwone Iskry zorganizowały defiladę powietrzną, w trakcie której można było zobaczyć ponad 30 statków powietrznych będących obecnie i w przeszłości na wyposażeniu Polskich Sił Powietrznych i nie tylko. Po defiladzie można było zobaczyć dwa krótkie solowe pokazy w wykonaniu członków WBCI. Na zakończenie Wirtualne Biało - Czerwone Iskry pierwszy raz publicznie zaprezentowały swój pełny pokaz akrobacji lotniczej.
Całość Wirtualnego Święta Niepodległości można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/PJLVIkJ3PEE.
Zwieńczeniem całorocznych treningów było zakwalifikowanie się oraz udział w największym wirtualnym air show, jakim jest Virtual Festival of Aerobatic Teams (VFAT), który odbył się w dniach 12-13 grudzień 2020 roku. Jako Wirtualne Biało - Czerwone Iskry dumnie reprezentowali Polskę na wirtualnym niebie. Również dwóch członków WBCI zaprezentowało się w swoich solowych pokazach. Występ WBCI podczas VFAT 2020 można z przyjemnością obejrzeć tutaj: https://youtu.be/0i8thQTTVCM
Na koniec należy wspomnieć o tym, że wszystkie organizowane przez Wirtualne Biało - Czerwone Iskry wydarzenia, oprócz Święta Lotnictwa Polskiego, oraz te w których brali udział, można było zobaczyć na żywo, co świadczy o ich profesjonalizmie, doświadczeniu i dużym zaangażowaniu w to co robią.
Jeśli ktoś chciałby na bieżąco śledzić ich zmagania na wirtualnym niebie może to robić tutaj: https://www.facebook.com/wbc.iskry

 

 

Organizatorzy
Partner merytoryczny
Patronat honorowy
Partnerzy
Partner technologiczny
Patronat medialny