Sebastian Kawa

Najwybitniejszy, najbardziej  utytułowany pilot szybowcowy na świecie. Od lat jego nazwisko otwiera światową listę rankingową FAI. Wygrał niemal wszystkie zawody w jakich uczestniczył . Zdobył aż 15 razy tytuł mistrza świata. Wywalczył już dla naszych  36 medali światowych igrzysk lotniczych,  mistrzostw świata i Europy, w tym : 30 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe. Każdy z tych medali to zwykle 2 tygodnie walki. Jako pierwszy na świecie latał szybowcem nad Himalajami, przecierał szybowcowe szlaki w Kaukazie. W trudnych warunkach zimowych wykonał pionierskiego, dwukrotnego, przelotu  nad niedostępnymi dla szybowników obszarami  Bieszczad,  Gorganów, Czarnohory i Bukowiny. Jest pierwszym Polakiem , który bez lądowania pokonał na szybowcu dystans ponad 2000 km. Ustanowił wiele rekordów. Jest autorem wielu publikacji w krajowych i zagranicznych pismach lotniczych. Jego książka "Niebo pełne żaru" zastała wydana w języku angielskim i niemieckim. Choć pandemia uniemożliwiła w minionym roku  rozgrywanie zawodów,  latał  wiele. Aktywnie uczestniczył w organizowaniu latania na lądowisku w Lipowej, gdzie można na falę halniakową startować za pomocą wyciągarki. Wykonał sporo lotów dla rożnych akcji charytatywnych. oraz z pilotami naszej kadry juniorów. Przyczynił się do zaktywizowania latania w Tatrach. Podczas grudniowego pobytu  w Namibii niemal codziennie pokonywał trasy ponad 1000 km i ustanowił na szybowcu "Arcus" rekord światowy w klasyfikacji OLC pokonując trasę ponad 1250 km z prędkością 144 km/ godz.

16 lipca 2020 roku na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie rozpoczęły się znane w całej Polsce i na świecie zawody szybowcowe Ostrów Glide. Do Michałkowa zjechało aż 76 szybowników, by powalczyć o medale. Piloci rywalizują podczas 18. Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Klub A, 10. Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie 15 metrowej oraz 29. Regionalnych Zawodów Szybowcowych OSTRÓW GLIDE o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w klasie Klub A. Sebastian Kawa zajął 1 miejsce w Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie 15 metrowej.