Mirosław Wrześniewski

Związany z Aeroklubem Poznańskim. Pilot i instruktor szybowcowy, pilot samolotowy.
Od 2013 roku członek Młodzieżowego Ośrodka Szkolenia Akrobacji Lotniczej, a także powoływany do Kadry Narodowej zawodnik startujący i reprezentujący Aeroklub Poznański oraz Polskę na wielu mistrzostwach. W swoim dorobku posiada kilkanaście medali, a wraz z nimi tytuły: II Wicemistrza Polski, Mistrza Polski, II Wicemistrza Świata, Drużynowego Mistrza oraz Wicemistrza Świata. Członek Polish Aerobatic Club. Z Grupą Akrobacyjną Żelazny związany od 2013 roku. Kilkuletni okres szkolenia oraz treningi zaowocowały wspólnymi występami na pokazach lotniczych w 2017 roku.
Mając na uwadze 7. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej Advanced w 2016 roku w Matkopuszta na Węgrzech uplasował się na podium zajmując 3 miejsce. Wraz z Agatą Nykaza i Piotrem Lewandowskim zdobył srebrny medal drużynowy.
W 2017 roku na Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w Klasie Advanced zdobył drużynowe mistrzostwo świata, natomiast w klasyfikacji indywidualnej zajął 7 miejsce. Wziął również udział w Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej na których wywalczył tytuł Mistrza Polski.
Również rok 2020 był dla Mirosława pomyślny i obfity w miejsca medalowe.
W dniach 25-29 sierpnia 2020 r. na Lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie rozegrano Puchar Polski w Akrobacji Samolotowej im. Lecha Marchelewskiego. Zawody zostały rozegrane w klasach INTERMEDIATE i ADVANCED. Mirosław Wrześniewski w klasie Advanced zajął 3 miejsce.
W dniach 07-13 września 2020 r. w Toruniu odbyły się 54. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej. Mistrzostwa rozegrano w dwóch klasach INTERMEDIATE oraz ADVANCED. W każdej odbyły się po 3 konkurencje. Mirosław Wrześniewski startował w klasie Advanced na samolocie Extra 330LX i zdobył tytuł Mistrza Polski.

Organizatorzy
Partner merytoryczny
Patronat honorowy
Partnerzy
Partner technologiczny
Patronat medialny