Jakub Barszcz

Związany z Aeroklubem Orląt Dęblin. Pilot szybowcowy. Jest absolwentem WSOSP w Dęblinie. Jego miłość do latania rodziła się na lotnisku. Szybowanie jak sam mówi, to to co kocha. Konkurencja w klasie Club w V dniu XVII Szybowcowych Mistrzostw Europy w Michałkowie była dla niego szczęśliwa. Ukończył ją na 1. Miejscu. Taktyka czekania z odejściem na trasę na lepsze warunki atmosferyczne okazała się strzałem w dziesiątkę. Obecnie pracuje jako kontroler ruchu w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.
Został również Zwycięzcą  Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie KLUB-A na szybowcu Brawo 1000. Zawody zostały rozegrane w dniach 16-25 lipca 2020 roku na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie.