Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła

Fundacja Biało - Czerwone Skrzydła została powołana na początku 2014 r.  Od prawie 7 lat udowadnia, że niemożliwe nie istnieje.

Założyciele Piotr Maciejewski i Jakub Kubicki, to wielcy pasjonaci latania, piloci samolotowi i szybowcowi, od lat związani z polskim lotnictwem. Fundacja zajmuje się propagowaniem sportów lotniczych i turystyki lotniczej,  promowaniem rozwoju infrastruktury lotniczej,  wdrażaniem rozwiązań i regulacji prawnych stwarzających warunki do rozwoju sportów lotniczych, przekazywaniem wiedzy na temat lotnictwa, promocją polskiej myśli technicznej, promocją obronności kraju, prezentacją latających eksponatów fundacji w pokazach lotniczych w kraju i za granicą, stworzeniem muzeum poświęconego prezentacji dorobku polskiej myśli techniki lotniczej
W 2020 roku przywrócili do stanu lotnego drugi samolot TS-11 Iskra bis DF w rekordowym czasie pięciu miesięcy. Dla pilotów Fundacji, którzy latanie w formacji mają we krwi, naturalną kolejnością było stworzenie pierwszego, cywilnego zespołu pokazowego latającego na dwóch odrzutowych Iskrach, które będzie można oglądać podczas pokazów i imprez lotniczych w całej Europie.
Założyli  pierwszą w Polsce organizację dedykowaną zabytkowym statkom powietrznym oraz ośrodek szkolenia dla cywilnych pilotów oferujący możliwość przeszkolenia na maszyny typu ex-military.

Fundacja to piloci, mechanicy i pasjonaci lotnictwa poświęcający cały swój czas na realizowanie największej pasji. Uczestnicy największych imprez lotniczych, laureaci plebiscytu Cumulusy 2018 i 2019 - ciągle zapracowani lub zalatani, ale ta praca przynosi efekty. Dwie Iskry, An-2, PZL-101 Gawron, szybowiec SZD-4 Foka i legendarna Formacja 3AT3 to flota, która robi ogromne wrażenie.

Organizatorzy
Partner merytoryczny
Patronat honorowy
Partnerzy
Partner technologiczny
Patronat medialny